BLOG

9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlu Olsun.
9.09.2019
9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının belgelerinden sadece biri İzmir'in işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.
9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlu Olsun.
9.09.2019
9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının belgelerinden sadece biri İzmirin işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.
29.08.2019
Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu'nu şükran ve minnet ile anarken, ulusumuza da Zafer Bayramı kutlu olsun.
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
8.08.2019
Kurban Bayramınızı kutlar, aileniz ile birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı nice bayramlar dileriz.
1 Temmuz Denizcilk ve Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun
1.07.2019
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun
Dünya Denizciler Günü Kutlu Olsun
25.06.2019
Dünya Denizciler Günü Kutlu Olsun #imonboard
Babalar Günü Kutlu Olsun.
16.06.2019
Babalar Günü Kutlu Olsun.
Ramazan Bayramı Kutlu Olsun.
31.05.2019
Bizleri birbirimize yakınlaştıran, aynı duygularda buluşturan, umut ve birlik sağlayan Ramazan Bayramı kutlu olsun.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve 100.Yılı Kutlu Olsun.
17.05.2019
19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
12.05.2019
Tüm değerli ve fedakar annelerimizin, anne adaylarımızın ve her zaman kalbimizde olan annelerimizin, Anneler Günü kutlu olsun.
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN.
30.04.2019
1 Mayıs'ın anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta DENİZCİ EMEKÇİLER'imiz olmak üzere bütün işçi ve emekçilerimizin "Emek ve Dayanışma Günü"nü kutluyoruz. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.
26.04.2019
Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal'i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyoruz. 
Fuarın EN ÇOK ZİYARET EDİLEN standını şereflendirdiğiniz için teşekkür ederiz…
26.04.2019
Fuarın EN ÇOK ZİYARET EDİLEN standını şereflendirdiğiniz için teşekkür ederiz…Büyük bir gurur ve mutlulukla geride bıraktığımız, 02-05 Nisan tarihleri arasında Tuzla Viaport Marina’da gerçekleşen EXPOMARITT EXPOSHIPPING İstanbul Fuarı’nda standımızı ziyaret ederek bizleri fuarın en çok ziyaret edilen standı yaptığınız için sizlere TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUZ.Denizcilik sektöründe dinamik ve yenilikçi çizgimizi bundan sonra da sizlerin varlığıyla devam ettireceğimizden hiç şüpheniz olmasın.Ürünlerimize gösterdiğiniz ilginin bize verdiği gururla size bir kez daha minnetlerimiz sunar, çalışma hayatınızda başarılar dileriz. İyi ki varsınız.Ayağınıza, zamanınıza, yüreğinize sağlık....
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN.
18.03.2019
Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.
Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
8.03.2019
Eskomarine ailesi olarak tüm kadınların Dünya Kadınlar gününü en içten dileklerimizle kutlarız.
Eskomarine ilk Industry Update Panelini gerçekleştiriyor
26.12.2017
The Maritime House(TMH)/Eskomarine ‘den Denizcilik Sektörü’ne davet The Maritime House(TMH) konseptinin bir bileşeni olan Eskomarine, denizcilik sektörünü güncellemek/bilgilendirmek amaçlı 9 Ocak 2018 tarihinde Radisson Blu Ataşehir otelinde Industry Update/Sektörel Güncelleme adı altında bir panel düzenleyecek.Saat 14:00 de başlayacak olan bu panele katılım davetiye(LCV) ile olacak ve panelde;Kanadalı Ballast Water Treatment Sistemleri üreticisi Trojan Marinex firmasının Satış Direktörü Juha Kiukas,Amerikan SOx Scrubber sistemleri üreticisi CR Ocean Engineering firması Teknik Direktörü Dominique Philibert veDanimarkalı Bunkering Management, Fuel Consumption Monitoring ve Vessel Performnce Monitoring Sistemleri ü...
Eskomarine, 14. İstanbul Exposhipping fuarında yer alıyor
26.03.2017
Esko Marine, bu yılki Exposhipping İstanbul'da bir kez daha yer aldı. Bu kez The Maritime House üyesi olan Esko Marine, TMH’un diğer üyeleri Alpha Marine Consulting Türkiye ve Nexus Maritime İstanbul ile birlikte The Maritime House standında hazır bulundu. Etkinlik büyük bir başarıya dönüştü ve 4 gün süreyle yüzlerce müşterimiz ve arkadaşımız bizi ziyaret etti.Esko Marine ile birlikte stantta Juha Kiukas tarafından temsil edilen Trojan Marinex, Paul Brown tarafından temsil edilen CR Ocean Engineering, Enrique Perez ve Rafael Pena tarafından temsil edilen Cernaval Tersanesi ve David Santilhano tarafından temsil edilen Insatech firmaları bulunuyordu.Bizi ziyaret ettiğiniz ve bu etkinliği çok özel kıldığınız ve büyük başarı elde etmemiz...
Somali Korsanları, 2012'den beri ilk ticari gemiyi kaçırıyor!!!
15.03.2017
Korsanlar, 8 mürettebatla birlikte Sri Lankalı bayraklı tanker ARIS 13'ü kaçırdı. Tankerin Mogadişu'dan Cibuti'ye ilerlediği bildirildi, kaptan,gemiyle irtibatın kesilmesinin ardından bir mayday alarmı yayınladı. Kaynaklara göre, Londra'daki Avrupa Birliği Deniz Kuvvetleri Komutanlığı operasyon merkezi tarafından gemiyle telefon görüşmesi yapıldı ve kaptan, geminin serbest bırakılması için fidye talep eden gemisindeki silahlı adamların olduğunu doğruladı.Daha fazlasını okumak için Piracy Update issued by Bowline Defence Ltd U.K ve Reuters Article   
Balast Suyu Yönetimi 2017'ye hazırlanıyor ...
7.03.2017
Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Balast Suyu Yönetimi (BWM) Sözleşmenin onaylanması, Sözleşmenin yürürlüğe gireceği tarihi ve daha sonra D-1 ve D-2 yönetmeliklerinde yer alan standartlar yürürlüğe girmeye başladığında, Liman Devleti Kontrolü (ABD dışında) altında yürürlüğe sokulacaktır.8 Eylül 2017'den başlayarak, 400'den fazla gros tonaja sahip gemilerin, balast suyu arıtma sistemi kurarak veya balast suyu değişimi (BWE) gerçekleştirerek balast suyunu yönetmeleri istenecektir. Bütün gemilerin de balast suyu yönetim planı ve kayıt defteri tutmaları zorunludur.BALAST SU DEĞİŞİMİ İLE İLİŞKİN RİSKLEROperasyonlar normal liman operasyonlarından daha tehlikelidir ve uzun soluklu gecikmelere yol açabi...
İstanbul Exposhipping 21-24 Mart 2017
11.02.2017
Esko Marine (The Maritime House’un üyesi), UBM tarafından düzenlenen ve Deniz Ticaret Odası tarafından resmen desteklenen İstanbul Exposhipping'da yer alacak. C-60 Standımıza gelip bizi ziyaret edebilirsiniz. Bizimle beraber, The Maritime House’un diğer iki üyesi; Alpha Marine Consulting Turkey ve Nexus Maritime İstanbul da olacaktır.Trojan Marinex Balast Su Arıtma SistemleriCR Ocean Engineering Egzoz Gazı Yıkama SistemleriInsatech Bunker ve Yakıt Tüketim Yönetim SistemleriBowline Savunma Silahlı Muhafızları SağlayıcılarıKCC Deniz Kore Boya Şirketi

THE MARITIME HOUSE

The Maritime House; Esko Marine, Alpha Marine Consulting Turkey ve Nexus Maritime İstanbul firmalarına ev sahipliği yapan Türkiye’de kurulmuş benzersiz bir denizcilik danışmanlığı firmasıdır.


The Maritime House, Ağaoğlu My Office Lale Sok. No:1 Kat:13 Daire:54 Ataşehir, 34746 İstanbul/ Türkiye