YIKAMA SİSTEMLERİ

MARPOL Ek VI ile ilgili kükürt emisyonu kontrol mevzuatı, belirlenen Kükürt Emisyon Kontrol Alanları (SECA ya da ECA) içinde oldukça uzun süredir yürürlüktedir. Bahse konu SECA alanları, gemilerden kaynaklı sülfür emisyonlarının en aza indirgenmesi için katı kontrollerin yapıldığı alanlardır. Baltık Denizi (2005), Kuzey Denizi (2006), ABD ve Kanada (2011) ve ABD Karayip Denizi (2013) yürürlükte olan SECA alanlarıdır. Bu alanlarda yakıt için kükürt limitleri, 2015 yılından başlanarak 2010 yılından önce %1.5 olan değerden derece derece 0.10% değerlerine düşürülmüştür. Sonuç olarak bahse konu yönetmelikler bugüne kadar yalnızca ECA bölgelerinde ticaret yapan gemileri büyük oranda etkilemiştir. Dünya filosunun geri kalanı, kükürt limitlerinin küresel olarak %0.5’e düşürülmesinin belirlendiği 2020 yılında bahse konu mevzuatın etkisini hissedecektir.

Esko Marine, değerli müşterilerine alternatif çözümler sunmak üzere ABD menşeili CR Ocean Engineering firması ile birlikte çalışmaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen internet sayfamızdaki CR Ocean Engineering bölümüne göz atınız.

THE MARITIME HOUSE

The Maritime House; Esko Marine, Alpha Marine Consulting Turkey ve Nexus Maritime İstanbul firmalarına ev sahipliği yapan Türkiye’de kurulmuş benzersiz bir denizcilik danışmanlığı firmasıdır.


The Maritime House, Ağaoğlu My Office Lale Sok. No:1 Kat:13 Daire:54 Ataşehir, 34746 İstanbul/ Türkiye