CIC Boluomiao Tersanesi

CIC Boluomiao Tersanesi

CIC Boluomiao Tersanesi, China Shipping Industry Co. Ltd'ne bağlı bir kuruluştur ve Güney Çin'de birleştirilmiş bir gemi onarım üssüdür. Boluomiao Tersanesi, orijinal CIC Boluomiao Tersanesi ve CIC Chenganwei Tersanesi tarafından Kasım 2008'de kuruldu. CIC Boluomiao Tersanesi, Huang Pu Limanı'na komşu olan Huang Pu Köprüsü ve Zhong Shan Bulvarı'nın ortaklığında bulunuyor. 540 m'lik Quay Hattı ve 80000 DWT'ye kadar olan gemiler onarım veya dönüştürme işi alabilir.

Günümüzde Tersane’de, çeşitli üst düzey mühendis 190 kişi dâhil olmak üzere 400 kişilik bir kadroya sahiptir. Tersanenin fabrikaları standardize edilmiş ve normale getirilmiş olup, onarım ve dönüştürme için tamamlayıcı teknik uygulanan gemi onarımı için tesislerin tamamlanması ile donatılmıştır. Tersanede çelik bir yüzer havuz bulunmaktadır: Kaldırma kapasitesi 20.000 T, toplam Uzunluk 240M, İç genişliği 36Metrelik Fei Uzun Shan havuzu, Tersane CCS, LR, ABS, BV, DNV, GL, NK, vb. Gibi pek çok ünlü klas kuruluşundan onay almayı başararak kendi kabiliyetini ıspatlamıştır. Tersanenin müşterileri, özellikle Avrupa, Amerika, Asya ve Hong Kong, Makao, Tayvan'dan Gemi Sahipleri ve Bölgeleri’ndendir.

Tersane, ileri düzeyde gemi onarımı ve dönüştürme tekniğine sahiptir ve çelik yapının tasarımı ve üretim kapasitesine sahiptir. Boru hattının prefabrikasyon ve montajını üstlenebilir. Tersanenin çelik yenileme kabiliyeti Yurt İçi'nde geliştirilmiştir.

Tersane, mekanik ve elektriksel entegrasyonun güçlü kapasitesinin yanı sıra, deniz mekanizmalarını onarmak için eksiksiz bir tekniğe sahiptir ve gemilere güvenli ve güvenilir güç ve mükemmel otomasyon sunmaktadır. Tersane, makinede işleme çalışmaları ve NC makine aletlerinin grubu için yaklaşık 100 set imkâna sahiptir. Büyük veya kesin aksesuarı ne olursa olsun makinede işleme çalışmasını üstlenilebilir.

Tersane aynı zamanda marin yangın söndürme çalışmaları ve özel derz payı, özel püskürtme boyama, düşük sıcaklık demir kaplama, mühendislik plastik ve metal kilidi ve benzeri gibi ileri tekniklere sahiptir. Tersane, marin yangın söndürme sisteminin montajı, pervane için mendy, her türlü metal parçalara sıcak püskürtme, çelik konstrüksiyon kalınlık ölçümü, NDT, renkli metal kalıplama, makine imalatı, sayaç aparat inceleme ve yenileme, kanalizasyon suyu arıtımı ve bunun gibi çalışmaları yapabilir.

Boluomiao Tersanesi, bu yıllar boyunca, geminin tamiri ve dönüştürülmesi konusunda uzmanlaşmak için ileriye adım atmaktan hiç çekinmedi. Üretim ve yönetimi iyileştirmekte durmadan çalışıyor ve üretimde CAD ve CAM hayata geçiriyor. Boluomiao Tersanesi, son yıllarda, bazı yüksek teknolojili gemi onarımı ve dönüştürme çalışmaları ile başarıyla etkiliyor; örneğin: Dökme Yük Gemisinden Konteyner Gemisine Dönüşüm, Dökme Yük Gemisinden Asfalt Gemisine Dönüşüm, Petrol Tankı için Tek Gövdeli'den Çift Gövdeli’ye Dönüşüm, Petrol Tankından Dökme Yük Gemisine Dönüşüm. Yalnızca Petrol Tankerleri, Dökme Yük Gemisi, Yolcu Gemileri ve Konteyner Gemileri değil, aynı zamanda Çok Amaçlı Gemiler, LPG Gemisi, Asfalt Gemileri, Kimyasal Tankerler, Ro-Ro Gemileri, tarak dubası gibi diğer bazı özel gemilerin bu yıllarda taahhütlü onarım ve dönüşümünü taahhüt eder. Tüm bu başarılar, Boluomiao Tersanesi'nin sahiplerinin iyi bir zarafet kazanmasını sağladı.

Boluomiao Tersanesi, "Gemilere de başkalarına da samimi olmak" deyince, büyük bir birinci sınıf gemi onarım kuruluşu olmayı ve en iyi hizmeti sunarak tüm müşterileri tatmin etmek için elinden gelenin en iyisini yapmayı amaçlıyor. "Emniyetli üretim kanunu" ve "çevre koruma kanunu" Boluomiao Tersanesi'nde kesinlikle yerine getirilmiştir. Kalite Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Çevre Yönetim Sistemi kurularak personelin sağlığı sağlanmış ve çevre kirliliği azaltılmıştır.

Tersane Detayları
ADIHAVUZ TİPİUZUNLUKGENİŞLİK MAKS.  DWT
CS FEILONGSHANYüzer Havuz245m36m80000
CS YUEXIUSHANYüzer Havuz122m19m30000

THE MARITIME HOUSE

The Maritime House; Esko Marine, Alpha Marine Consulting Turkey ve Nexus Maritime İstanbul firmalarına ev sahipliği yapan Türkiye’de kurulmuş benzersiz bir denizcilik danışmanlığı firmasıdır.


The Maritime House, Ağaoğlu My Office Lale Sok. No:1 Kat:13 Daire:54 Ataşehir, 34746 İstanbul/ Türkiye